Menu
RSS
Obec Trstené
ObecTrstené

Medveď hnedý

Medveď hnedý 1

Medveď hnedý

Vážení spoluobčania,

vzhľadom na to, že v našej obci bol spozorovaný medveď hnedý, upozorňujeme Vás na zvýšenú opatrnosť pri pohybe v obci predovšetkým v raných a večerných hodinách. Jeho pohyb bol nahlásený Zásahovému tímu pre medveďa hnedého.

 

Na základe prílohy č. 19 k vyhláške č. 371/2015 Z.z. bola naša obec zaradená do území, v ktorom je možný zvýšený výskyt medveďa hnedého.

Obec Vás týmto žiada, aby biologicky rozložiteľný odpad, ako sú zvyšky z jedál, z domácich zabíjačiek, ovocia a zeleniny apod., nevyvážali do prírody  v blízkosti obce.

Taktiež upozorňujeme na povinnosť podľa § 14 ods. j zák. 79/2015 Z. z., Zákon o odpadoch a o zmene a doplnení niektorých zákonov - držiteľ zmesového komunálneho odpadu, biologicky rozložiteľného kuchynského odpadu a reštauračného odpadu, je povinný zabezpečiť odpad na týchto územiach pred prístupom medveďa hnedého.

Odpad pred prístupom medveďa hnedého sa zabezpečí tak, že:

a)zberná nádoba na odpad sa umiestni do uzatvoreného priestoru, ktorý nie je voľne prístupný,

b)na zber odpadu sa použije uzamykateľná zberná nádoba alebo

c)na zber odpadu sa použije zberná nádoba, ktorej spôsob uzatvorenia znemožňuje prístup medveďovi hnedému k odpadu.

 

Zároveň žiadame občanov aby, výskyt medveďa hnedého v obci, resp. v jej blízkosti, škody spôsobené na hospodárskych zvieratách a na včelstvách, hlásili Polícii SR na tel. 158, 112, alebo Zásahovému tímu pre medveďa hnedého ŠOPSR na tel. 0903 201 978,

email: zasahovytim@sopsr.sk

Dátum vloženia: 19. 9. 2022 10:20
Dátum poslednej aktualizácie: 19. 9. 2022 10:22
Autor: Správce Webu

Udalosti v obci

Aktuálne počasie

dnes, pondelok 25. 9. 2023
polojasno 24 °C 10 °C
utorok 26. 9. jasná obloha 25/14 °C
streda 27. 9. jasná obloha 24/14 °C
štvrtok 28. 9. takmer jasno 24/13 °C

Anketa

Hlasujte kliknutím na jednu z možností